23 maja 2005

Gigabit Ethernet w sieciach przemysłowych Nowy wymiar Gigabitu Poprzez Gigabit Ethernet MICROSENS otwiera nowy wymiar przepustowości w sieciach przemysłowych.

Gigabit Ethernet w sieciach przemysłowych
Nowy wymiar Gigabitu

Poprzez Gigabit Ethernet MICROSENS otwiera nowy wymiar przepustowości w sieciach przemysłowych. Procesy takie, jak przełączanie, kontrola czy synchronizacja mogą być transferowane pomiędzy punktami w sieci w czasie rzeczywistym.

Dzięki wysokiej wydajności Gigabit Ethernet oferuje szybki transfer danych. Oznacza to większą rezerwę czasową dla aplikacji, gdzie czas jest czynnikiem krytycznym lub występuje zwiększony przesył danych, co ma natychmiastowy pozytywny wpływ na dostępność i stabilność systemu.


Odporny na uszkodzenia ring optyczny

Nowy switch Gigabit jest wyposażony w dwa interfejsy optyczne 1000Base-SX/LX, co umożliwia implementację odpornego na uszkodzenia ringu optycznego. W przypadku uszkodzenia opatentowana przez MICROSENS technologia zapewnia przywrócenie połączenia w czasie krótszym niż 100 ms.


Inteligentna topologia pierścieniowa Gigabit Ethernet gwarantuje nieprzerwaną pracę wszystkich użytkowników nawet w przypadku awarii segmentu optycznego lub jednego z urządzeń.

Urządzenia pracujące w sieci, jak np. urządzenia kontrolne, konsole czy inne terminale są podłączone do switcha 10/100Base-TX poprzez standardowe złącze RJ-45.


Wyższa jakość dzięki prioryzacji danych

Zaimplementowane w switchu funkcje prioryzacji danych (Quality of Service – QoS) i VLAN zgodne ze standardem IEEE. 802.1p/Q stanowią istotne zalety urządzenia. Dzięki nim mogą zostać zrealizowane zunifikowane połączenia sieciowe zarówno w środowisku biurowym, jak i produkcyjnym, a dane są bezpieczne i dostępne we wszystkich obszarach działalności firmy.


Sprzedaż, spedycja i dział techniczny mają dostęp do automatyzacji produkcji w czasie rzeczywistym, podczas gdy dział operacyjny może używać standardowych aplikacji systemowych, jak np. MRP dla szczegółowej listy materiałowej, logistyki i wielu innych.

Wewnętrzne procesy w firmie mogą zostać zaprojektowane w bardziej efektywny i zoptymalizowany sposób, a działania w sferze planowania i logistyki są znacząco zredukowane.


Zarządzanie siecią

Switch Gigabit może być konfigurowany i monitorowany poprzez SNMP lub narzędzie działające na PC (MICROSENS Device Manager). Dodatkowo status może być wizualizowany poprzez zintegrowany serwer http.


Ze względu na trudne warunki w środowisku pracy, switch został wyposażony we wzmocnioną obudowę ze zintegrowaną klamrą do bezpośredniego montażu na szynie 35mm. Urządzenie zostało zaprojektowane dla 20 klasy bezpieczeństwa IP i podwyższonych temperatur.

Inwestycja w przyszłość

Nowy switch Gigabit poprzez swoje szczególne cechy stanowi bezpieczną i przyszłościową inwestycję. Głównymi zaletami urządzenia są jego wysoka wydajność gwarantująca większą stabilność działania i rezerwy czasowe, funkcjonalność pierścienia dla budowy połączeń odpornych na błędy, a także usługi QoS i VLAN.


MICROSENS należy do czołowych producentów urządzeń aktywnych do transmisji danych w telekomunikacji i sieciach komputerowych. Od momentu powstania w 1993r. firma obsługuje stale rosnący rynek aplikacji światłowodowych. Misją MICROSENS jest rozwijanie systemów, które poprzez zastosowanie zaawansowanych technologii umożliwiają realizację przyszłościowych i jednocześnie ekonomicznych rozwiązań do optycznej transmisji danych w obszarze sieci LAN, MAN i WAN. Do szerokiej gamy oferowanych produktów należą m.in. konwertery mediów dla standardów Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, Token Ring, FDDI i ATM, rozwiązania Fiber-to-the-Desk, mini huby, switche i bridge, technologia WDM, CWDM, DWM. Firma zarządza własną linią produkcyjną, która umożliwia szybką i elastyczną realizację zamówień. Wszystkie produkty MICROSENS są projektowane i rozwijane we własnym zakresie. Proces produkcyjny ukierunkowany jest na osiąganie wysokiego poziomu jakości. W celu rozszerzenia działalności na skalę międzynarodową, MICROSENS otworzył swoje przedstawicielstwa w różnych regionach świata. Rynki zachodnioeuropejskie obsługiwane są przez przedstawicielstwo we Francji, w Paryżu. Na obszarze azjatyckim działa przedstawicielstwo w Singapurze. W związku z wejściem firmy na rynki Europy środkowo-Wschodniej otwarte zostało przedstawicielstwo w Polsce, we Wrocławiu. W 2000r. Izba Przemysłowo-Handlowa w Dortmundzie przyznała firmie nagrodę „Srebrny Merkury” w uznaniu osiągnięć firmy na rynku lokalnym i międzynarodowym. Za nowoczesną i zróżnicowaną ofertę profesjonalnych rozwiązań światłowodowych dla sieci LAN i WAN oraz dobry wynik finansowy w roku 2002 MICROSENS został wyróżniony nagrodą Platynowa Sieć miesięcznika TelenetForum i tytułem Teleinformatycznej Firmy Roku 2002 na rynku polskim.