26 września 2018

Fujitsu masterem w skanowaniu dokumentów

Skanery dokumentowe wydają się bardzo prostym sprzętem: wystarczy włączyć zasilanie, włożyć dokumenty do podajnika i zlecić ich zeskanowanie. Takim banalnym w obsłudze sprzętem czyni je firma Fujitsu. Jednak przed wyborem idealnego skanera do każdej firmy rodzi się wiele, niekoniecznie łatwych pytań. Jakiego typu dokumenty będą skanowane? Które informacje na nich są ważne, a które nie? W jakich warunkach technicznych, biznesowych, a nawet atmosferycznych użytkownicy zamierzają korzystać ze skanerów? Japońscy inżynierowie musieli znaleźć odpowiedzi na te pytania, które nie tyle co zorientowane są na nowości technologiczne, a głównie związane są z użytkowaniem skanerów, aby zgodnie z ich misją przewodnią uczynić je łatwymi do obsługi oraz by podkreślić ich wygodę w użytkowaniu.

Grupa japońskich inżynierów wykonała miliony prób i pomiarów, a także dokonała oceny czynników, których nie da się policzyć i zmierzyć, takich jak zachowanie i odczucia ludzi. Skrupulatnie analizowała typy zeskanowanych dokumentów, ich wymiary, a także jakość materiału z którego wykonany jest skanowany dokument. Inżynierowie pobrali także około 300 próbek różnego papieru, od niemal przeźroczystego po bardzo grube karty, które okazały się grubsze niż plastikowe identyfikatory czy karty kredytowe. W środowisku R&D firmy Fujitsu utworzono specjalną komorę w której można symulować różne, skrajne warunki atmosferyczne o konkretnej wilgotności i temperaturze. Przeprowadzane są tam w zasadzie tylko i wyłącznie testy polegające na kierowaniu papieru do podajnika w celu zeskanowania. Odkryto w niej, że w miejscach gdzie panuje duża wilgotność, papier jest bardziej podatny na sklejanie, co powoduje jednoczesne pobieranie przez podajnik więcej niż jednego arkusza.

Wszystkie skanery Fujitsu są produkowane w Japonii, dlatego informacje o precyzji wykonania czy jakości poszczególnych elementów nie są tylko sloganami reklamowymi. Mocnym atutem producenta w naszym kraju jest bardzo dobre wsparcie techniczne i mocno rozwinięta oferta usług serwisowych oraz stała dostępność części eksploatacyjnych i ich łatwa wymiana.

Jako autoryzowany partner Fujitsu polecamy się w doborze skanerów dokumentowych, a także innych urządzeń japońskiego producenta!