18 lipca 2006

Freecom: nowa seria `twardzieli` Nowa seria dysków twardych 3,5 calowych zaprojektowanych przez firmę Freecom Technologies jest uzupełnianiem popularnej linii Classic.

Freecom: nowa seria `twardzieli`

Nowa seria dysków twardych 3,5 calowych zaprojektowanych przez firmę Freecom Technologies jest uzupełnianiem popularnej linii Classic. Urządzenia charakteryzują się nowoczesną i elegancką obudową w kolorze srebrnym, wykonaną z aluminium. Mechanizmy zapisu danych mieszczą się w obudowie o wymiarach 20 x 11,5 x 4 cm. Urządzenia ważą 750 gramów.


Ciekawostką jest sposób wyświetlania pojemności dysku na przednim panelu – jest to liczba GB podświetlona niebieską diodą. Dodatkowym atutem nowych dysków Freecoma jest wyjątkowo cicha praca i niski pobór energii.

Nowe urządzenia przeznaczone są do zastosowania w domu i biurze. Użytkownicy domowi mogą wykorzystywać dyski Freecoma do przechowywania lub przenoszenia zdjęć, filmów, gier czy plików MP3. W biurze urządzenia przydadzą się do gromadzenia dokumentów, ulotek i prezentacji. Korzystając z dysków można łatwo przenieść ważne pliki z komputera firmowego do domu lub w dowolne miejsce np. w czasie delegacji służbowej.


Urządzenia pracują z prędkością 7200 obrotów na minutę, posiadają 2 MB pamięci podręcznej. Dyski podłączane są do komputera przez port USB 2.0. Współpracują z systemami Windows i Mac. Występują w pojemnościach: 80, 160 i 250 GB. Dostarczane są z zestawem oprogramowania Freecom Personal Media Suite, które umożliwia 256-bitowe kodowanie danych w standardzie AES (Advanced Encryption Standard) oraz synchronizację podczas tworzenia kopii zapasowych.