25 kwietnia 2005

F-Secure chroni użytkowników telefonów komórkowych F-Secure Mobile Anti-Virus jest pierwszą na świecie usługą ochrony antywirusowej oferowaną użytkownikom urządzeń mobilnych

F-Secure chroni użytkowników telefonów komórkowych
F-Secure Mobile Anti-Virus jest pierwszą na świecie usługą ochrony antywirusowej oferowaną użytkownikom urządzeń mobilnych za pośrednictwem operatora. Obecnie jest to najbardziej wszechstronne rozwiązanie przeznaczone do ochrony telefonów komórkowych przed szkodliwą zawartością, zaczynając od zainfekowanych wiadomości, kończąc na wielofunkcyjnych niebezpiecznych aplikacjach. Chroni urządzenia w czasie rzeczywistym. Dodatkowo oferuje automatyczną aktualizację oprogramowania o funkcje ochrony przed nowymi zagrożeniami.


„Współpraca z operatorami telefonii komórkowej jest kluczowym elementem naszej strategii. Chcemy dostarczać użytkownikom telefonów komórkowych wartość dodaną w postaci usług bezpieczeństwa, które będą zapewniały ochronę urządzeń mobilnych w każdej sytuacji. Jesteśmy dumni mogąc ogłosić, że T-Mobile wybrał nas na swojego partnera. Chociaż zagrożenia wirusami w segmencie telefonii komórkowej nie są dziś jeszcze krytyczny, ale idziemy we właściwym kierunku.” powiedział Risto Siilasmaa, prezes F-Secure Corporation.

Operatorzy telefonii komórkowej stają się obecnie dostawcami usług antywirusowych dla swoich klientów. Dziś najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem zaoferowania odpowiedniej ochrony swoim abonentom są usługi w systemie hostingu. Pozwalają one na automatyczną dystrybucję oprogramowania antywirusowego wraz jego automatycznymi aktualizacjami. Zawartość dociera bezpośrednio do urządzenia mobilnego za pośrednictwem połączeń bezprzewodowych.


Usługa F-Secure Mobile Anti-Virus będzie dostępna dla urządzeń Symbian Series 60. Użytkownicy mogą przetestować rozwiązanie bezpłatnie. Po okresie próbnym, usługa w subskrypcji kosztuje 1,95 euro miesięcznie.

Usługi F-Secure Mobile Anti-Virus zaproponował już swoim klientom szwajcarski operator telefonii komórkowej Swisscom.