22 lutego 2007

ESET w Polsce wprowadza do sprzedaży nową wersję systemu antywirusowego NOD32. Program NOD32 chroni teraz w pełni również systemy Windows Vista (również 64-bitowe).

ESET w Polsce wprowadza do sprzedaży nową wersję systemu antywirusowego NOD32. Program NOD32 chroni teraz w pełni również systemy Windows Vista (również 64-bitowe).

NOD32 jest kompatybilny Microsoft Windows Vista!

Windows Vista posiada tzw. PatchGuard (ochrona przed modyfikacją jądra systemu) – nie jest to nowa funkcja, była ona już wprowadzona w 64-bitowych wersjach Windows Server 2003 i XP ponad rok temu. Kilku producentów programów antywirusowych modyfikuje bezpośrednio jądro systemu Vista (tzw. kernel patching). Ta technika zawsze była krytykowana przez Microsoft jako niebezpieczna, ponieważ może wpłynąć na stabilność systemu. NOD32 nie przeprowadza działań typu kernel atching, ani żadnych innych które mogłyby zdestabilizować Windows Vista. Programiści ESETa utrzymują bardzo dobre relacje z firmą Microsoft. Wersja 2.7 tworzona była w bliskiej współpracy pomiędzy programistami ESET i Microsoft. ESET otrzymał certyfikat ICSA Lab zgodności programu NOD32 z Windows Vista.

Integracja z Windows Security Center

NOD32 integruje się z Windows Security Center w Vista – nie wchodzi w konflikt i nie omija interfejsu Vista, tak jak robią programy kilku innych producentów.

Poprawione wykrywanie rootkitów!

Nowa technologia Anti-Stealth włączona do silnika ThreatSense pozwala programowi NOD32 wykrywać faktycznie działające w systemie procesy – również te niewidoczne dla systemu operacyjnego. To udoskonala wcześniejszą ochronę przed rootkitami, pozwalając programowi NOD32 jeszcze dokładniej je zwalczać.

Oznacza to, że NOD32 nie potrzebuje do ochrony przed rootkitami żadnego specjalnego, dodatkowego narzędzia. Nowa funkcja jest w pełni zintegrowana z programem NOD32, wystarczy że użytkownik włączy technologię Anti-Stealth, a cały proces wykrywania i usuwania rootkitów zostanie przeprowadzony w pełni automatycznie, w sposób niewymagający dodatkowych interwencji użytkownika.

Technologia Anti-Stealth

wprowadzona w NOD32 2.7 wykrywa teraz również AKTWNE, zagnieżdżone już wcześniej w systemie rootkity (co nie zawsze było możliwe przy wersji 2.5). Zarówno skaner na żądanie jak i skaner rezydentny wykrywają wszystkie działające w systemie procesy, bez względu na technikę ukrycia zastosowaną przez rootkity, pozwalając programowi NOD32 analizować faktyczne aktywności programów.

Dokładniejsza klasyfikacja niepożądanych programów

W skanerze na żądanie pojawia się nowa kategoria „potencjalnie niechciane aplikacje” – w skład tej kategorii wchodzą mniej groźne programy adware i różnego rodzaju inne programy, których użytkownicy zwykle nie chcą mieć w swoich komputerach, chociaż programy te same w sobie nie powodują bezpośredniego zagrożenia.

* Zmiana została wprowadzona głównie z powodów prawnych – obejmuje programy zwykle niepożądane przez użytkowników, jednak nie wyrządzające dużych szkód (dlatego nie są one nazywane „niebezpiecznymi” dla uniknięcia problemów prawnych).

* Domyślnie kategoria „potencjalnie niechciane aplikacje” jest wyłączona.

Przejście na nową wersję !!

Każdy z użytkowników posiadający ważną licencję na program NOD32 może przejść na wersję 2.7 pobierając ją ze strony www.NOD32.pl .

Instalacja wersji 2.7 nie wymaga odinstalowywania poprzedniej wersji programu. Już wkrótce programy wszystkich użytkowników, posiadających w swoich systemach zaznaczoną opcję automatycznej aktualizacji komponentów, zostaną automatycznie zaktualizowane do wersji 2.7.

!! AV-Comparatives ogłasza NOD32 najlepszym antywirusem roku 2006 !!

NOD32 został uznany za Najlepszy Program Antywirusowy 2006 w rocznym raporcie niezależnego ośrodka AV-Comparatives.org. Raport jest podsumowaniem cyklu całorocznych testów badających wykrywalność produktów antywirusowych szesnastu wiodących producentów.

Program jest również zdobywcą największej ilości nagród VB100% w prowadzonych od 1998 roku testach miesięcznika Virus Bulletin. (na życzenie podsyłamy pełne raporty w plikach *.pdf; 142 kb + 46 kb)

Zapraszamy do zakupu NOD32 w ITNS Polska Sp. z o.o.