9 czerwca 2009

Ekstremalnie skuteczny – KŚ Ekspert o NOD32 Antivirus

Ekstremalnie skuteczny – KŚ Ekspert o NOD32 Antivirus

W ostatnim numerze magazynu Komputer Świat Ekspert (3/2009) ukazała się recenzja najnowszej wersji ESET NOD32 Antivirus, w której redakcja określiła program jako ekstremalnie skuteczny.

Według redakcji Komputer Świat Eksperta „NOD32 to obecnie jeden z najpopularniejszych antywirusów”. Opierając się na wynikach ostatnich testów Virus Bulletin magazyn stwierdził, że „najskuteczniejszym antywirusem dla Windows XP jest nowa edycja programu NOD32 Antivirus”. Redakcja pochwaliła nowy interfejs programu, który „w czwartej edycji jest bardziej przejrzysty i wygodny” oraz wyraziła uznanie w stosunku do udoskonalonej technologii heurystycznej, dzięki której ESET NOD32 Antivirus jest teraz jeszcze skuteczniejszy podczas wykrywania i ochrony użytkownika przed nowymi zagrożeniami – „96%-procentowy wynik skuteczności wykrywania zagrożeń przy średnich wynikach konkurencji między 50 a 75 procent robi duże wrażenie”.

Komputer Świat Ekspert pochwalił nowe funkcjonalności ESET NOD32 Antivirus 4, takie jak kontrolowanie i blokowanie dostępu do portów USB i napędów optycznych, opcję ESET SysRescue oraz implementację w rozwiązaniu narzędzia ESET SysInspector, który pozwala „monitorować stan bezpieczeństwa systemu i ułatwia wykrywanie szpiegów, trojanów i rootkitów”. Za ukłon w kierunku użytkowników laptopów uznano funkcję automatycznej zmiany trybu pracy programu na oszczędzający energię w momencie przejścia na zasilanie bateryjne.