6 lipca 2005

Cyfrowe miasta z Nomadix Cheetah Wireless Technologies, amerykański dostawca usług publicznego bezprzewodowego internetu, stosuje już urządzenia Nomadix Access Gateways

Cyfrowe miasta z Nomadix
Cheetah Wireless Technologies, amerykański dostawca usług publicznego bezprzewodowego internetu, stosuje już urządzenia Nomadix Access Gateways oraz oprogramowanie Nomadix Service EngineTM (NSE). Teraz firma zdecydowała się rozszerzyć współpracę, aby zaproponować swoim klientom nowe możliwości korzystania z publicznych sieci bezprzewodowych – usługi roamingu. Na podstawie porozumienia, Cheetah Wireless Technologies będzie korzystać z usług Nomadix Interconnect ServicesTM (NIS) w sieciach Wi-Fi. Technologia roamingu Nomadix pozwoli tysiącom gości sieci Cheetah w Las Vegas, Nevada i Encinitas przemieszczać się pomiędzy różnymi punktami publicznego dostępu do internetu nie tracąc łączności z siecią.


Docelowo Cheetah Wireless chce zainstalować ponad 150 takich bezprzewodowych nadajników w Las Vegas i ponad 50 punktów na obszarze od Encinitas do San Diego. W połączeniu z technologią roamingu Nomadix abonenci będą mogli mieć szybki i bezpieczny dostęp do internetu pomimo zmiany miejsca pobytu i co za tym idzie zmianą punktu dostępowego obsługującego w danym obszarze sieć.

„Cyfrowe miasto jest jednym z naszych kluczowych rynków” – powiedział Kurt Bauer, prezes firmy Nomadix – „Dzięki rozwiązaniu NSE, połączonemu z technologią NIS, jesteśmy głównym dostawcą dla operatorów publicznego, bezprzewodowego dostępu do internetu.”