4 czerwca 2010

Citrix prezentuje XenServer 5.6

Citrix prezentuje XenServer 5.6

Nowy XenServer 5.6 oferuje ulepszone funkcje zarządzania wirtualizacją zarówno w edycji bezpłatnej, jak i w bardziej zaawansowanych wydaniach Enterprise i Platinum.
Citrix przedstawił także nowe wydanie XenServer Advanced, które zapewnia firmom oraz dostawcom usług cloud korzystającym z wersji bezpłatnej zaawansowane mechanizmy zarządzania i wysokiej dostępności w niższej cenie niż konkurencyjne produkty.

W ubiegłym roku Citrix udostępnił bezpłatną wersję XenServer, z takim funkcjami, jak centralne zarządzanie wieloma węzłami, współdzielenie zasobów między serwerami czy migracja na żywo. Dotychczas XenServer został uaktywniony do użytku produkcyjnego w ponad 45 000 korporacyjnych centrach danych na całym świecie. Citrix oczekuje, że udział rynkowy XenServer – który zwiększył się ponad dwukrotnie w 2009 roku – wzrośnie do 18 procent pod koniec 2010 roku. XenServer nie tylko cieszy się rosnącą popularnością w centrach danych i środowiskach cloud computing, ale został również wybrany jako bazowa infrastruktura wirtualizacyjna w około 40 procentach wszystkich wdrożeń VDI Citrix XenDesktop, więcej…