22 kwietnia 2024

Chroń swoją firmę przed zagrożeniami związanymi z oprogramowaniem ransomware dzięki ulepszonym zabezpieczeniom przechowywania danych z pomocą SI

IBM wprowadził w swoich nowych rozwiązaniach pamięci masowej funkcje wzmocnione sztuczną inteligencją, aby zwiększyć odporność danych na oprogramowanie ransomware i inne zagrożenia cybernetyczne. Nowe możliwości cyberochrony skupiają się wokół technologii IBM FlashCore Module czwartej generacji, która we współpracy ze świeżo zaktualizowaną wersją IBM Storage Defender ma na celu usprawnienie wykrywania zagrożeń i reagowania na nie poprzez wykrywanie anomalii bezpośrednio w ścieżce danych.
 
Każdy FCM to minikomputer. Dysk mierzy parametry danych takie jak losowość, kompresja i entropia, a oprogramowanie IBM Storage Insights wychwytuje korelacje i ostrzega użytkownika o anomaliach. Technologia FCM4 gromadzi w czasie rzeczywistym dane I/O, które wykorzystują modele uczenia maszynowego do określenia zagrożenia. Integrując FCM z oprogramowaniem Storage Defender, IBM może wykorzystać wykrywanie za pomocą sztucznej inteligencji i operacje odzyskiwania danych zarówno po stronie oprogramowania, jak i sprzętu. 
 
FCMy wyróżniają się na tle rynkowych dysków:
– niską podatnością na błędy,
– możliwością monitorowania pojedynczej komórki flashowej,
– niskimi czasami opóźnień,
– wbudowaną inlinową kompresją, która nie wpływa na wydajność systemu,
– pojemnością pojedynczego modułu od 4.8 TB do 38.4 TB
 
My od siebie polecamy wszystkie macierze IBM z FCM czyli FS 5200, FS 7300, FS 9500.