27 kwietnia 2005

Check Point Express CI – zintegrowane rozwiązanie bezpieczeństwa firewall, VPN, IPS i Anti-Virus Check Point Software Technologies Ltd. ogłosił opracowanie nowego rozwiązania

Check Point Express CI – zintegrowane rozwiązanie bezpieczeństwa firewall, VPN, IPS i Anti-Virus
Check Point Software Technologies Ltd. ogłosił opracowanie nowego rozwiązania zabezpieczeń Check Point Express CI. Rozwiązanie powstało w odpowiedzi na zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się w sieciach złośliwych aplikacji jak wirusy, robaki i Trojany, które powodują dla firm coraz większe straty. Check Point Express CI został zaprojektowany tak, aby w czasie rzeczywistym wykrywać i blokować złośliwy kod i aplikacje, które przedostają się z Internetu i innych sieci zewnętrznych za pomocą popularnych protokołów jak HTTP i FTP oraz poczty elektronicznej.


Check Point Express CI (Content Inspection) to zintegrowany system bezpieczeństwa zawierający najwyższej jakości technologie zabezpieczeń firewall, VPN, IPS oraz Anti-Virus (AV). Łączy w sobie sprawdzone technologie Check Point Stateful Inspection, Application Intelligence, SmartDefense i Web Intelligence z rozwiązaniem kontroli zawartości AV wiodącego dostawcy (Computer Associates). Wszystkie funkcje bezpieczeństwa Express CI są konfigurowane i monitorowane z centralnego systemu zarządzania SmartCenter. Administracja funkcji AV w zakresie tworzenia polityk, logowania i monitorowania odbywa się z konsoli zarządzania SmartDashboard, z której dokonuje się także administracji firewall, VPN i IPS.

Check Point Express CI zapewnia kompleksową ochronę systemu informatycznego przed różnego rodzaju zagrożeniami aplikacyjnymi – Application Intelligence chroni przed atakami z sieci (m.in. exploit, buffer overflow, DoS), moduł kontroli zawartości AV blokuje złośliwy kod i aplikacje, nie zezwalając aby dostały się do sieci wewnętrznych. Pomimo wykonywania szczegółowej inspekcji ruchu sieciowego na poziomie aplikacji, Check Point Express CI charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością. Moduł AV działa w trybie wielo-wątkowym i jest zintegrowany z kodem Check Point INSPECT. Konfiguracja zabezpieczeń może zostać precyzyjnie dostrojona w zakresie kontrolowanych protokołów i plików (np. ZIP, EXE).


Check Point Express CI jest najbardziej skalowalnym, zintegrowanym systemem zabezpieczeń jaki obecnie jest dostępny na rynku. W zależności od potrzeb platforma zabezpieczeń może zostać wyposażona w odpowiedni sprzęt (CPU, RAM, HDD), który w trakcie eksploatacji można swobodnie modernizować. Dla klientów jedno, zintegrowane rozwiązanie firewall, VPN, IPS i AV to najniższe koszty zakupu i wdrożenia technologii (jedno urządzenie, jedno oprogramowanie) oraz najniższe koszty utrzymania zabezpieczeń.

Check Point Express CI jest dostępny od zaraz w sieci dystrybucyjnej CLICO sp. z o.o. Aktualnie produkt oferowany jest jedynie na platformę SecurePlatform.

O Check Point Software Technologies
Firma Check Point Software Technologies jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań przeznaczonych do zabezpieczania sieci, systemów komputerowych i Internetu. Dominująca pozycja Check Point na rynku wirtualnych sieci prywatnych (VPN) i systemów zaporowych (firewall) została wielokrotnie potwierdzona w ramach różnych rankingów. Opracowana przez firmę architektura bezpiecznych sieci wirtualnych (SVN – Secure Virtual Network), oferuje mechanizmy budowy sieci VPN i infrastruktury bezpieczeństwa, która gwarantuje bezpieczną i wiarygodną komunikację przez Internet. Oparte o SVN rozwiązania dostarczane w ramach rodziny produktów Next Generation, zabezpieczają biznesową wymianę informacji oraz zasoby sieci korporacyjnych, odległych pracowników, filii przedsiębiorstw, a także ekstranety partnerów handlowych. Kolejnym krokiem milowym w rozwoju technologii bezpieczeństwa jest wprowadzone w 2003 roku podejście „Application Intelligence”, które z bezprecedensową wydajnością wykrywa próby włamań do aplikacji sieciowych. Ogromnym, praktycznie nielimitowanym, rozszerzeniem możliwości sieci bazujących na SVN jest porozumienie Open Platform for Security (OPSEC), zrzeszające ponad 300 wiodących producentów sprzętu i oprogramowania, dostarczających najlepsze na rynku rozwiązania uzupełniające dla produktów Check Point. OPSEC gwarantuje integrację i bezbolesną współpracę wszystkich produktów i rozwiązań tworzących jednolitą, centralnie zarządzaną infrastrukturę bezpieczeństwa. Produkty Check Point sprzedawane są, wdrażane i obsługiwane poprzez sieć 2.500 autoryzowanych partnerów w 203 krajach. Autoryzowanym dystrybutorem Check Point w Polsce i krajach europy Środkowo-Wschodniej jest CLICO Sp. z o.o.

O CLICO
Założona w 1991 roku firma CLICO Sp. z o.o. działa na polskim rynku jako specjalizowany dystrybutor oprogramowania i sprzętu sieciowego z silnym zogniskowaniem na problemy bezpieczeństwa systemów i sieci komputerowych oraz zagadnień e-commerce. W ofercie firmy znajdują się produkty czołowych, najlepszych w swojej dziedzinie firm oferujących: systemy zaporowe firewall, rozwiązania dla wirtualnych sieci prywatnych VPN, szyfratory, systemy identyfikacji cyfrowej i autoryzacji, systemy PKI, rozwiązania niezawodnej pracy serwisów sieciowych, systemy antywirusowe i antywandalowe, rozwiązania kreowania polityki dostępu do Internetu, kompletne rozwiązania budowy infrastruktury e-commerce (systemy pocztowe, kartotekowe, serwery portal, B2B, etc.), zaawansowane emulatory terminali, narzędzia integracji heterogenicznych systemów operacyjnych, urządzenia sieciowe (przełączniki, routery) i wiele innych. Wszystkie oferowane produkty dostępne są w rozległej sieci dystrybucyjnej autoryzowanych partnerów CLICO działających na terenie całej Polski. CLICO konsekwentnie koncentruje swoją działalność na współpracy z partnerami handlowymi starając się zaoferować jak najlepsze warunki obsługi logistycznej, handlowej i technicznej, chcąc być jak najlepiej rozumianych dystrybutorem z wartością dodaną, zaawansowanych i niejednokrotnie trudnych rozwiązań. Istotną częścią działalności firmy jest także eksport do wszystkich krajów Europy Wschodniej.


Poza Działem Dystrybucji w firmie działają także: Dział Usług Profesjonalnych zajmujący się profesjonalnymi usługami wsparcia technicznego oraz Dział Szkoleń zajmujący się prowadzeniem szkoleń autoryzowanych i po-wdrożeniowych dla całej linii oferowanych produktów.

Wysoka jakość obsługi potwierdzona jest certyfikatem PN-EN ISO 9001:2001 z kryteriami WSK przyznanym CLICO sp. z o.o. w grudniu 2002 przez IQNet.