18 marca 2010

Check Point Abra

Check Point Abra

Zaszyfrowane urządzenie USB Check Point Abra w ofercie ITNS Polska. Produkt, w połączeniu z dowolnym komputerem, tworzy bezpieczne, wirtualne środowisko pracy z dostępem do poczty, plików i aplikacji poprzez łączność VPN. W ten sposób zapewnia bezpieczny dostęp do firmowej sieci z każdego, nawet przypadkowego, komputera. Check Point Abra chroni zdalną komunikację z firmową siecią bez konieczności instalacji oprogramowania na komputerze lub domyślnego klienta wbudowanego w system operacyjny.

Zaszyfrowane urządzenie Check Point Abra opracowano z myślą o przedsiębiorcach, handlowcach i innych osobach, które chcą zdalnie wymieniać dane lub korespondencję z firmą poprzez tzw. tunel VPN. Dzięki Abra, nie potrzebują w tym celu własnego notebooka. Mogą udać się w podróż zabierając jedynie niewielkie urządzenie USB i pracować na dowolnym laptopie lub desktopie. Wirtualne środowisko wbudowane w urządzenie przenośne zwiększa komfort pracy przy zachowaniu niezbędnych norm bezpieczeństwa.

Potrzeba tego rodzaju bezpiecznej komunikacji zwiększa się wraz ze wzrostem popularności pracy mobilnej. Pracownicy zdalni korzystający z własnych pecetów potrzebują dostępu do firmowych danych. To rodzi niebezpieczeństwo wycieku danych. Dlatego Abra zabezpiecza firmowe informacje w czasie pracy komputera, a także w stanie spoczynku. Program kontrolujący blokuje nieautoryzowane próby dostępu do sieci firmowej.

Cena SRP Check Point Abra wynosi 140 USD.