7 kwietnia 2005

Boom na VoIP a utrzymanie rentowności Według analityków IDC, liczba użytkowników telefonii internetowej w USA w ciągu najbliższych czterech lat wzrośnie aż dziewięciokrotnie.

Boom na VoIP a utrzymanie rentowności
Według analityków IDC, liczba użytkowników telefonii internetowej w USA w ciągu najbliższych czterech lat wzrośnie aż dziewięciokrotnie. Adopcja technologii nabierze rozpędu za sprawą lawinowego wzrostu użytkowników domowych.


W roku 2005 z technologii VoIP skorzysta 3 mln Amerykanów, a w roku 2009 – już 27 mln.

Możliwość korzystania z VoIP oferuje w USA coraz większa liczba operatorów tradycyjnych usług telefonicznych.


Użytkowników telefonii internetowej przyciągają przede wszystkim atrakcyjne ceny. Jednak ważnym zadaniem, jakie według ekspertów IDC stoi przed operatorami, jest edukowanie klientów na temat możliwości VoIP.

Udowodnienie, że telefonia internetowa jest czymś więcej, niż tańszym zamiennikiem tradycyjnych usług, to szansa na uniknięcie wojny cenowej i utrzymanie rentowności, informuje IDC.


Obecnie w Stanach Zjednoczonych na rynku VoIP prym wiodą operatorzy telefoniczni i wyspecjalizowane firmy, ale według IDC wkrótce należy się spodziewać ofensywy firm z innych segmentów, takich jak np. telewizja kablowa.

Źródło: Dziennik Internautów