14 czerwca 2005

Blue Coat zabezpiecza jeden z największych banków amerykańskich Dostęp do aplikacji i komunikacja za pośrednictwem internetu są priorytetowymi procesami dla banku PlainsCapital.

Blue Coat zabezpiecza jeden z największych banków amerykańskich
Dostęp do aplikacji i komunikacja za pośrednictwem internetu są priorytetowymi procesami dla banku PlainsCapital. Dotychczas teksańska instytucja wykorzystywała wyłącznie zapory ogniowe i rozwiązania wykrywania włamań, jako podstawowe narzędzia zabezpieczające sieć. Teraz zdecydowała się na wdrożenie urządzeń Blue Coat z dwóch serii: ProxySG i ProxyAV. Rozwiązania te stały się bazą całej sieciowej infrastruktury bezpieczeństwa w banku. Obecnie zapewniają pełną ochronę ponad 600 użytkownikom w 20 lokalizacjach. Zdalnie zarządzany system pozwala administratorom kontrolować wykorzystanie internetu w centrali i wszystkich oddziałach banku.


„Blue Coat ProxySG i ProxyAV wyeliminowały problem instalacji programów szpiegujących na komputerach użytkowników sieci. Chronią też przed wirusami, które mogłyby przedostać się do sieci przez komunikatory internetowe i strony WWW.” – powiedział Mike Griffin, dyrektor ds. informatyki w banku PlainsCapital – „Dodatkowo zaoszczędziliśmy tysiące dolarów, które musielibyśmy wydać na poprawienie wydajności ruchu w sieci.”


Wdrożony system oferuje kilka funkcji ochrony i poprawy
– filtrowanie WWW

– kontrola wykorzystania komunikatorów internetowych w firmie

– blokada programów szpiegujących na poziomie bramki internetowej

– ochrona antywirusowa

– optymalizacja pasma.