5 września 2005

Blue Coat zabezpiecza firmę Maxtor Maxtor Corporation, jeden z największych na świecie dostawców twardych dysków, wdrożył rozwiązania Blue Coat. Stały się one bazą do

Blue Coat zabezpiecza firmę Maxtor

Maxtor Corporation, jeden z największych na świecie dostawców twardych dysków, wdrożył rozwiązania Blue Coat. Stały się one bazą do blokowania wirusów i ochrony przed programami szpiegującymi. Poprawiły również wydajność sieci korporacyjnej, z której korzysta 13,000 pracowników firmy na świecie.


Komunikacja w sieci odgrywa rosnącą rolę w działalności firmy Maxtor. Serwis internetowy producenta musi być zawsze dostępnym źródłem informacji o produktach, miejscem ich sprzedaży, pobierania aktualizacji oprogramowania oraz świadczenia usług wsparcia technicznego dla klientów, dostawców i partnerów.

Maxtor zainstalował urządzenia Blue Coat ProxySG i ProxyAV w strategicznych lokalizacjach sieci. Firma korzystała wcześniej z innych form wykrywania włamań, ale wdrożenie rozwiązań Blue Coat znacznie wzbogaciło istniejący model zabezpieczeń sieci.


„Urządzenia Blue Coat stały się ważną częścią naszej sieciowej infrastruktury bezpieczeństwa,” powiedział Tom Sweeney, dyrektor ds. IT w firmie Maxtor. „Blue Coat ProxySG z modułem WebFilter i ProxyAV pomogły rozwiązać problemy, jakie mieliśmy z programami szpiegującymi i wirusami, które dostawały się do naszej sieci za pośrednictwem komunikatorów internetowych i stron WWW. Dzięki temu, że Blue Coat reaguje z wyprzedzeniem, zanim zagrożenia trafią do sieci, zaoszczędziliśmy pieniądze i czas, który musielibyśmy przeznaczyć na pozbywanie się intruzów. Co ważne, zdecydowanie zmniejszyła się ilość zgłoszeń do naszego help desku dotycząca opóźnień w pracy sieci.”

Maxtor wykorzystuje komplet urządzeń proxy Blue Coat oferujących filtrowanie treści, ochronę przed programami szpiegującymi, skanowanie sieci w poszukiwaniu wirusów, kontrolę komunikacji za pośrednictwem komunikatorów i sieci wymiany plików. Dodatkowo, wdrożone rozwiązanie Blue Coat poprawia przepustowość i wydajność sieci.