11 maja 2005

Blue Coat Spyware Interceptor: nowość w ofercie Veracomp Spyware Interceptor wykorzystuje mechanizm SCOPETM (Spyware Catching Object Protection Engine), który zabezpiecza

Blue Coat Spyware Interceptor: nowość w ofercie Veracomp
Spyware Interceptor wykorzystuje mechanizm SCOPETM (Spyware Catching Object Protection Engine), który zabezpiecza zarówno przed znanymi, jak i niezidentyfikowanymi jeszcze programami szpiegującymi. Urządzenie zatrzymuje je na poziomie bramy internetowej, zanim zainfekują one komputery i stacje robocze w sieci.


Nowy produkt Blue Coat łączy kilkanaście metod walki z aplikacjami spyware, w tym filtrowanie według kategorii, wykorzystanie „białych” i „czarnych list” spyware’u oraz identyfikację rodzaju pliku.

Spyware Interceptor uniemożliwia pobieranie programów szpiegujących z zewnętrznych stron internetowych. Kontroluje i blokuje ruch, którego celem jest zainstalowanie tego typu oprogramowania na komputerach użytkowników sieci. Zabezpieczają również przed rozpowszechnianiem przez program szpiegujący informacji o aktywności użytkownika w sieci oraz jego poufnych informacji (np. numerów kart kredytowych, identyfikatorów, haseł).


Urządzenie zostało tak zaprojektowane, aby jego instalacja zajęła nie więcej niż 15 minut. Posiada graficzny interfejs użytkownika, który ułatwia zarządzanie zaimplementowanym systemem ochrony.


Blue Coat Spyware Interceptor posiada wsparcie laboratoriów Blue Coat, w których przez 24 godziny na dobę monitoruje się światowy internet. Pracownicy Blue Coat labs identyfikują serwisy WWW o zawartości związanej z rozpowszechnianiem aplikacji spyware i aktualizują bazę danych o nowe zagrożenia.


Spyware Interceptor będzie dostępny od 31 maja. Ceny urządzenia zaczynają się od 2,295 USD. Wymagany jest także zakup rocznej licencji zawierającej subskrypcję automatycznej aktualizacji sygnatur programów szpiegujących w cenie od 695 USD dla 100 komputerów.

Informacje o Blue Coat Systems
Amerykański dostawca specjalizowanych urządzeń z serii ProxySG i ProxyAV zabezpieczających komunikację prowadzoną za pośrednictwem internetu. Wśród funkcji systemu znajdują się: filtrowanie URL, kontrola antywirusowa, zabezpieczanie treści, zarządzanie szerokością pasma oraz wykrywanie złośliwych programów. Dotychczas Blue Coat dostarczył na rynek światowy 20,000 urządzeń. Centrala Blue Coat mieści się w Sunnvale w USA.