6 lipca 2005

Blue Coat rośnie najszybciej Firma badawcza IDC przeprowadziła badania na temat światowego rynku urządzeń zabezpieczających treści i aplikacje w sieciach (ang. Secure

Blue Coat rośnie najszybciej
Firma badawcza IDC przeprowadziła badania na temat światowego rynku urządzeń zabezpieczających treści i aplikacje w sieciach (ang. Secure Content and Application Delivery). Z raportu wynika, że Blue Coat jest obecnie najszybciej rozwijającym się producentem w tym segmencie rynku. Firma osiągnęła 77 procentowy wzrost przychodów w ujęciu rocznym.


Udziały rynkowe Blue Coat wzrosły z 21.7 proc. w 2003 roku do 30.1 proc. w 2004. Jest to najwyższy wskaźnik wzrostu wśród wszystkich dostawców objętych badaniem, łącznie z takimi producentami jak Network Appliance czy Cisco. Urządzenia zabezpieczające treści i aplikacje w sieciach stają się niezbędnym elementem infrastruktury sieciowej. Dostarczają takie funkcjonalności, jak: bezpieczny dostęp do internetu, skanowanie antywirusowe, filtracja WWW, ochrona przed programami szpiegującymi, optymalizacja pasma, akceleracja aplikacji, kompresja obiektów web.

„Wszyscy gracze rynku urządzeń zabezpieczających treści i aplikacje w sieciach zanotowali wzrost przychodów, ale największym wygranym jest Blue Coat, który osiągnął najwyższy wzrost. Firma zawdzięcza ten sukces skupieniu się na dostarczaniu bezpiecznej, elastycznej architektury proxy dla sieci korporacyjnych.” – powiedziała Lucinda Borovick, dyrektor ds. sieci centrów danych w IDC.


„Tak dobre wyniki pokazują, że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wdrożenie naszych rozwiązań.” dodał Steve Mullaney, wiceprezes ds. marketingu w Blue Coat. „Urządzenia Blue Coat nie tylko zabezpieczają korzystanie z internetu, ale również poprawiają wydajność sieci. Zainstalowane pomiędzy użytkownikami sieci a internetem, zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa i większą efektywność pracy w środowisku web.”