22 grudnia 2004

Blue Coat i futbol amerykański Zabezpieczenia przed programami szpiegującymi, które dotychczas stosowano w Green Bay, okazały się niewystarczające i mało efektywne. Aplikacje

Blue Coat i futbol amerykański

Zabezpieczenia przed programami szpiegującymi, które dotychczas stosowano w Green Bay, okazały się niewystarczające i mało efektywne. Aplikacje ochronne wykrywały oprogramowanie szpiegujące dopiero w momencie, gdy zainstalowane ono zostało na danym komputerze. Walka z nimi zabierała sporo czasu pracownikom działu IT Green Bay Packers. Każdego tygodnia odkrywali 150 – 200 próbek programów szpiegujących lub rozsyłających reklamy (adware). Na usuwanie wirusów i szkodliwych aplikacji z komputerów stacjonarnych i przenośnych przeznaczali średnio jeden dzień w tygodniu.

Z tego względu zdecydowano się wybrać rozwiązania Blue Coat, które oferują ochronę przed oprogramowaniem szpiegującym na nowym poziomie – prewencji. Zatrzymują szkodliwe aplikacje już na poziomie bramy internetowej, przed zainfekowaniem komputerów w sieci.

W Green Bay uruchomione zostało zintegrowane rozwiązanie Blue Coat: ProxySG i ProxyAV. ProxySG blokuje instalację programów szpiegujących oraz dostęp do stron internetowych o zawartości związanej z rozpowszechnianiem aplikacji spyware. ProxyAV skanuje treści WWW w poszukiwaniu sygnatur programów szpiegujących. Dodatkowo systemy Proxy, wykrywają w sieci komputery zainfekowane programami szpiegującymi i powiadamiają o tym administratorów IT. Informują również użytkownika zakażonej maszyny o konieczności usunięcia złośliwej aplikacji.