6 grudnia 2005

Bezprzewodowe sieci miejskie na Filipinach Władze miasta Caloocan City, trzeciego co do wielkości miasta na Filipinach, zdecydowały się na połączenie ratusza w centrum

Bezprzewodowe sieci miejskie na Filipinach
Władze miasta Caloocan City, trzeciego co do wielkości miasta na Filipinach, zdecydowały się na połączenie ratusza w centrum z lokalnymi magistratami znajdującymi się w zasięgu 18 km. Na obszarze tym działa wiele przedsiębiorstw i instytucji, które komunikują się z władzami miasta w kwestiach podatków, zezwoleń czy licencji. Szybka, bezprzewodowa, szerokopasmowa sieć komputerowa poprawiłaby jakość i efektywność przepływu informacji między lokalnym biznesem a samorządem miejskim.


W 2005 roku rząd Caloocan City zwrócił się do firmy Asian High Technology Corporation, czołowego integratora systemów na Filipinach, z prośbą o pomoc w znalezieniu optymalnego rozwiązania informatycznego. Asian High Technology Corporation zaproponowała system Radwin WinLink 1000.


Dziś WinLink 1000 zapewnia dostęp do internetu i stałą łączność pomiędzy przedsiębiorstwami i instytucjami rządowymi w Caloocan City. Dane i głos są przesyłane za pośrednictwem czterech traktów cyfrowych E1 i dwóch portów Ethernet. System działa w warunkach braku widoczności optycznej między antenami (non-line-of-sight), zapewniając nieprzerwaną transmisję danych.


Edward Soriano, starszy inżynier w Asian High Technology Corporation nie ukrywa, że jedną z przyczyn, dla których jego firma zarekomendowała wdrożenie sieci bazującej na sprzęcie Radwin była cena. „WinLink 1000 to był łatwy wybór ze względu na fakt, że system ten oferuje nie tylko dużą przepustowość i szybkie połączenia, ale niższa cenę w porównaniu z ofertami alternatywnymi.” – mówi Soriano.


„Instalacja powstała w ciągu kilku godzin,” – opowiada Soriano. „Wykorzystaliśmy urządzenia ze zintegrowanymi antenami ze względu na specyficzne warunki atmosferyczne panujące na Filipinach, zwłaszcza często występujące tajfuny.”


Przed wdrożeniem WinLink 1000, wydatki na połączenia internetowe kosztowały władze miasta 35,000 filipińskich pesos. Wdrożenie systemu firmy Radwin zlikwidowało konieczność comiesięcznych opłat. Inwestycja zwróci się w ciągu kilku miesięcy.