7 czerwca 2006

Bezpieczeństwo z sieci F-Secure, najszybciej rozwijająca się spółka giełdowa w dziedzinie ochrony antywirusowej i zapobiegania włamaniom, Firma F-Secure poinformowała o

Bezpieczeństwo z sieci
F-Secure, najszybciej rozwijająca się spółka giełdowa w dziedzinie ochrony antywirusowej i zapobiegania włamaniom, Firma F-Secure poinformowała o premierze rozwiązania F-Secure® Service Platform for Consumers, za pomocą którego operatorzy Internetu mogą zaoferować klientom indywidualnym oraz małym firmom kompleksowy pakiet ochronny przed wirusami, robakami, atakami hakerów, spamem oraz innymi złośliwymi aplikacjami przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.


Rozwiązanie jest dostępne w dwóch wariantach. Pakiet F-Secure PC Protection obejmuje ochronę przed wirusami i programami szpiegującymi (spyware) oraz zaporę. Natomiast pakiet F-Secure PC Protection Plus zawiera dodatkowo funkcje kontroli rodzicielskiej. Firma F-Secure odpowiada za hosting, monitoring i serwisowanie usługi, którą zarządzają przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu centra hostingowe.

„Liczba użytkowników Internetu stale rośnie. Jednocześnie mamy do czynienia ze spadkiem cen usług szerokopasmowych. W związku z tym możliwość oferowania zabezpieczeń jako usługi to dla operatorów Internetu świetny sposób na zwiększenie przychodów” – twierdzi Karin Mikluha, dyrektor ds. handlowych w firmie F-Secure. „Kolejną istotną zaletą rozwiązania F-Secure® Service Platform for Consumers jest to, że nie wymaga ono integracji z systemem operatora, w związku z czym można je bardzo szybko wdrożyć”.


Firma Aina Group z siedzibą w Hämeenlinna (Finlandia) rozpoczęła w 2005 r. korzystanie z rozwiązania F-Secure Service Platform for Consumers Standard. Około jednej trzeciej z niemal 20 tys. klientów, którym Aina Group udostępnia łącza szerokopasmowe, korzysta z pakietu obejmującego usługę zabezpieczeń firmy F-Secure. Zdaniem Anne Valaja, specjalistki ds. produktu, usługa zabezpieczeń oferowana przez F-Secure wydatnie przyczyniła się do zwiększenia popularności pakietu szerokopasmowego, a tym samym – liczby klientów.

„Pakiet wykorzystujący rozwiązanie Service Platform for Consumers Standard oferujemy klientom indywidualnym oraz małym firmom, ponieważ jest łatwy w obsłudze, a przy tym zapewnia skuteczną ochronę.” – powiedziaa Anne Malaja.