14 marca 2005

Asmax AR 801u – nowy router ADSL Asmax AR 801u umożliwia dostęp i współdzielenie dostępu do internetu. Może pracować zarówno jako router, jak i modem ADSL. Szybkość pobierania

Asmax AR 801u – nowy router ADSL

Asmax AR 801u umożliwia dostęp i współdzielenie dostępu do internetu. Może pracować zarówno jako router, jak i modem ADSL. Szybkość pobierania danych wynosi 8 Mb/s, natomiast ich wysyłania 960 Kb/s.


Urządzenie podłączane jest do komputera przez port RJ-45 lub USB 1.1. Dzięki temu użytkownik może elastycznie korzystać z interfejsów. Przykładowo, możliwe jest stworzenie głównego połączenia za pośrednictwem interfejsu Ethernet. W ten sposób urządzenie będzie pełnić funkcję rutera chroniącego sieć przed atakami z zewnątrz. Dodatkowo, do sieci można podłączyć notebooka przez złącze USB, które rozpoznawane jest jako karta sieciowa zabezpieczona przez ruter. Urządzenie przystosowane jest także do instalacji przełącznika lub huba. Dzięki temu pozwala na bezpieczne współdzielenie dostępu do internetu maksymalnie 253 użytkownikom.

Router wyposażony jest w zaporę ogniową i obsługuje translację adresów NAT. Posiada funkcje filtracji pakietów oraz może pracować jako serwer DHCP dla komputerów w sieci LAN. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia także dwupoziomowe hasło uwierzytelniania na poziomie użytkownika i administratora. Połączenia są dodatkowo chronione przez protokoły autentykacji PAP/CHAP. Asmax AR 801u wspiera też dynamiczny i statyczny routing IP. Obsługuje także strefę zdemilitaryzowaną (DMZ).


Asmax AR 801u ma wbudowany chipset Conexant Rushmore. Jest kompatybilny ze standardami ANSI T1.413 Issue 2, ITU-T G.992.1 (G.dmt) oraz G.992.2 (G.lite). Urządzenie przystosowano do pracy z komputerami pracującymi w systemach Microsoft Windows 98, Millennium, 2000 i XP.

Asmax AR 801u objęty jest systemem pomocy technicznej. Użytkownicy modemu mogą korzystać z porad inżynierów Asmaksa za pośrednictwem specjalnej infolinii. Natomiast pod adresem Asmax udostępniono dla nich materiały na temat instalacji, konfiguracji i projektowania lokalnych połączeń sieciowych z wykorzystanie modemu AR 801u. W serwisie znajdują się też instrukcje obsługi, sterowniki, demonstracyjne wersje konfiguracji oraz lista najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami (FAQ). Ze stron można także pobrać aktualizacje oprogramowania komunikacyjnego.