16 sierpnia 2005

ActivCard największym dostawcą technologii Single Sign-On ActivCard po przejęciu australijskiej firmy Protocom Development Systems i skonsolidowaniu udziałów w rynku stał

ActivCard największym dostawcą technologii Single Sign-On
ActivCard po przejęciu australijskiej firmy Protocom Development Systems i skonsolidowaniu udziałów w rynku stał się według raportu IDC za 2004 rok największym dostawcą technologii Single Sign-On z wynikiem 33,9% prawie dwukrotnie wyprzedzając takie firmy, jak CA, IBM, czy Passlogix. Technologia SSO firmy Protocom jest m.in. wykorzystywana na zasadzie OEM przez firmę Novell.


Dzięki temu przejęciu zaawansowane rozwiązania SSO rozszerzą portfolio produktów ActivCard, na które obecnie składają się systemy haseł jednorazowych oparte o karty chipowe lub tokeny z wieczystą gwarancją, systemy zarządzania kartami chipowymi, rozwiązania dla systemów kart płatniczych EMV, tokeny USB, urządzenia bimetryczne, itp.

Wartość przejęcia, to 21 milionów dolarów w gotówce oraz przekazanie udziałowcom Protocom 1,65 miliona akcji notowanego na NASDAQ ActivCard. Zakończenie przejęcia planowane jest w pierwszej połowie sierpnia 2005.
ActivCard przewiduje w roku 2006 (rozpoczynającym się 1 października 2005) skonsolidowany obrót na poziomie
65-75 milionów dolarów przy utrzymaniu obecnego tempa rozwoju na poziomie 68%-73%.


ActivCard

ActivCard, to firma amerykańska założona w 1988 roku, notowana na NASDAQ. ActivCard specjalizuje się w rozwijaniu
i dostarczaniu systemów haseł jednorazowych, bezpiecznej autoryzacji, Secure SSO , nowoczesnych rozwiązań
do zarządzania kartami chipowymi bazujących na najnowszych technologiach, wsparciu dla rozwiązań PKI, ochrony
i szyfrowania danych, kontroli dostępu, itp.


ActivCard dostarcza produkty oparte o karty chipowe (w tym karty płatnicze EMV), tokeny USB, tokeny OTP, urządzenia bimetryczne, telefony komórkowe, PDA, itp.