Unitrends

Oprogramowanie do backupu firmy Unitrends jest jednym z podstawowych elementów wszechstronnego urządzenia fizycznego, łączącego oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych oraz usługi Disaster Recovery, która jest wspomagana chmurą.

Takie kompleksowe rozwiązanie zostało stworzone  pod kątem elastyczności i możliwości dostosowania, aby zmniejszyć ilość czasu, jaki dział informatyczny musi wykorzystać na zarządzanie tworzeniem pełnych kopii zapasowych i odzyskiwanie zasobów fizycznych i wirtualnych.

Oprogramowanie działa na wybranym sprzęcie jako wirtualne urządzenie. Można go również wdrożyć na terenie firmy lub w wybranych chmurach, takich jak Microsoft Azure i Amazon Web Services. Dodatkowym atutem jest intuicyjny interfejs użytkownika, zapewniający granularną kontrolę backupu i odzyskiwania danych. Umożliwia to szybkie i sprawne wykonanie nawet najbardziej skomplikowanego zadania.

Najważniejsze cechy oprogramowania Unitrends Backup: 

 

• Wszystkie funkcje w jednym oprogramowaniu

Zintegrowany backup, replikacja, deduplikacja, archiwizowanie oraz przede wszystkim możliwość natychmiastowego odzyskiwania danych – to wszystko w jednym urządzeniu, które eliminuje wieloetapowe rozwiązania, łącząc je w jedno urządzenie.

 • Intuicyjne zarządzanie użytkownika

Skraca czas administracji, dzięki dostosowanej konsoli sterowania metodą “przeciągnij i upuść”. Operacje można wykonać za pomocą 60% mniejszej liczby kliknięć, niż w konkurencyjnych alternatywach.

• Heterogeniczna ochrona

Zapewnienie ochrony zasobów wirtualnych i fizycznych, mogących objąć ponad 250 wersji systemów operacyjnych, narzędzi do wirtualizacji oraz aplikacji.

• Elastyczna ochrona wirtualna

Ochrona poziomów host i guest dla oprogramowań VMware VSphere, Microsoft Hyper-V oraz Citrix XenServer.

• Chroni wdrożenia na dużą skalę

Rozszerzona integracja pamięci masowej z ochroną NDMP NAS, automatyczne testy odzyskiwania danych oraz narzędzia do testowania zgodności.

• Zapewnienie ciągłości działania dzięki rozwiązaniom chmurowym

Integracja z usługą Unitrends Cloud zapewnia długoterminowe przechowywanie danych i usługi odzyskiwania danych po awarii (DRaaS) w celu zapewnienia szybkiego rozpędzenia krytycznych serwerów w przypadku awarii lokalnej poprzez rozwiązanie chmurowe.

• Integracja z chmurami publicznymi 

Aby zmniejszyć koszty korzystania z rozwiązań chmurowych, powierza się ich przechowywania do chmur publicznych, takich jak Microsoft Azure czy Amazon Web Services.Tego typu platformy również obsługuje backup firmy Unitrends, więc dane w nich przetrzymywane podlegają ochronie oraz backupowi.

• Gwarancja odzyskania danych środowisk wirtualnych

Rozwiązanie Enterprise Plus zawiera jedyne w branży zautomatyzowane rozwiązanie do odzyskiwania danych dla środowisk wirtualnych Windows, VMware i Hyper-V, znacznie zmniejszając czas testów poprawności odzyskiwania danych po awarii i zwiększając pewność, że są w stanie spełnić cele Recovery Time Object (RTO).

• Wbudowana deduplikacja danych

Zapewnienie średniego współczynnika deduplikacji na poziomie 20:1 lub wyższym bez konieczności korzystania z drogich i złożonych urządzeń lub oprogramowania stron trzecich.

• Replikacja zoptymalizowana za pomocą WAN

Zapewnia zoptymalizowane kopie zapasowe sieci WAN, łącząc replikację po deduplikacji, przyspieszenie deduplikacji, kompresję i szyfrowanie w celu zapewnienia bezpiecznej transmisji danych

• Szybkie odzyskiwanie dla wielu rozwiązań

Jedyne oprogramowanie zapewniające szybkie odzyskiwanie danych  w środowiskach Windows,VMware vSphere, Microsoft Hyper-V oraz Unified Bare Metal Recovery

• Najwyższy poziom rozwiązania Restore Point Objective

Możliwość ciągłej ochrony danych, poprzez tworzenie punktów przywracania nawet co 60.sekund.

• Hyper V Change Block Tracking

Technologia ulepszająca backup przyrostowy w środowisku Windows do 50x, co pozwala na znacznie krótsze RPO dla backupu hosta.

• Unitrends Bridge

Rozwiązanie zapewniające błyskawiczne odzyskanie drogą lokalną środowisk fizycznych (P2V) lub wirtualnych (V2V) jednym kliknięciem.